• Tüm Kategoriler
  • Collagen Lift Paris - Collagen Booster 30 CAPSUL

   Fiyat:
   1.590,00 TL
   İndirimli Fiyat (%30) :
   1.113,00 TL
   Kazancınız 477,00 TL

   İÇERİK

   SkinAx2 TM

   150 mg                      

   Üzüm Tohumu (polifenol)                     

   105 mg                                                       

   C Vitamini                                                 

   12 mg 

   Çinko

   4 mg                      

   SOD (Kavun)                    

   2.3 mg                       

   SEÇİLMİŞ AKTİF BİRLEŞENLER
   ÜZÜM ÇEKİREDEĞİ (TOHUMU) ÖZÜ: EN YÜKSEK FLAVANOL VE POLİFENOLİK MONOMER KAYNAĞI

   SkinAx2 TM, Fransız üzümü (Vitis vinifera L.) ile özel olarak elde edilen üzüm çekirdeği özü ile formüle edilmiştir. Chardonnay, Pinot Meunier, Pinot noir gibi çeşitler, flavanol monomerlerindeki yüksek konsantrasyonları nedeniyle dikkatle seçilmiştir. Bu monomerler yüksek oranda biyolojik olarak kullanılabilir. Doğrudan cilt hücreleri üzerinde hareket etme konusunda büyük bir potansiyele sahiptirler ve

   ?

   •   Birincil antioksidanlar enzim aktivitelerini teşvik ederler;

   •   Kollajen liflerini enzimatik bozulmadan korurlar;

   • Kılcal damarların yapısını korur ve iyi bir mikro sirkülasyonu sürdürürler;

   • Melanogenezden sorumlu enzim olan tirozinazın aktivitesini azaltarak melanin üretimini kontrol ederler.
    

   SÜPEROKSİT DISMUTAZ

    

   Süperoksit dismutaz (SOD), vücuttaki en zararlı serbest radikal olan süperoksit anyonunun zarar verici reaksiyonlarını etkisiz hale getirir ve hücreyi toksisitesinden korur. Primer antioksidan olarak SOD, cildin antioksidan savunmasının ilk ve en önemli hattıdır:

   • Epidermal hücrelerin yaşlanmasını önleyerek cilt oksidasyonunu düzeltir;

   • Kollajen liflerini oksidatif bozulmadan korur;

   • Cilt mikrosirkülasyonunu iyileştirerek nitrik oksit biyoyararlanımını artırır.

   ?

   C VİTAMİNİ

   ?

   CLP Collagen Booster ayrıca cilt oksidasyonunu, düzensiz pigmentasyonu azaltmaya yardımcı olan ve sağlıklı kolajeni destekleyen ikincil bir antioksidan olarak bilinen C vitamini (askorbik asit) içerir. Bilimsel yayınlarda bildirildiği üzere C vitamini:

   • Epidermal hücrelerin yaşlanmasını önleyerek başta lipid peroksidasyonu olmak üzere cilt oksidasyonunu düzeltir. C vitamini ayrıca üzüm flavanol monomerlerinin antioksidan aktivitesini potansiyelize eder.

   • Kollajen liflerinin oluşumunda temel amino asitler olan prolin ve lisinin hidroksilasyonunda bir kofaktör görevi görerek yeni kolajen liflerinin sentezini destekler.

   • Melanogenezden sorumlu enzim olan tirozinazın aktivitesini azaltarak melanin üretimini kontrol eder. Bu ikincil antioksidan, sinerjik etkileri aracılığıyla flavanol monomerlerin etkisini güçlendirerek formülasyonu tamamlar.
    

   ÇİNKO (ÇİNKO SİTRAT OLARAK)

    

   40’tan fazla yayın, çinkonun cilt sağlığı üzerindeki koruyucu etkilerini bildirmektedir. Çinko cilt onarımı, bakımı ve korunmasında görev alır. Bilimsel araştırmalara göre çinko:

   • Hem birincil antioksidan güçlendirici hem de lipit oksidasyonuna karşı ikincil bir antioksidan görevi görerek cilt hücrelerini oksidatif stresten korur;

   • Kollajen sentezi için gerekli olan proteinleri aktive ederek sağlıklı kollajen üretimini destekler.

   ?

   GLISIN

    

   Glisin, ciltte güç ve elastikiyeti destekleyen yapısal bir protein olan kollajende yüksek miktarlarda bulunur. Fasya, kıkırdak, bağlar, tendonlar ve kemikleri oluşturan ana elementtir ve insan vücudunda en bol bulunan proteindir. Glisin takviyelerinin osteopenik postmenopozal kadınlarda kemik kaybı seviyelerini azalttığı, eklem ağrısı çeken sporcularda eklem bozulmasını azalttığı ve yaşlı kadınlarda cilt elastikiyetini arttırdığı gösterilmiştir.

    

   Glisin, hücrelerimizin ürettiği önemli bir antioksidan ve onarım molekülü olan glutatyon için bir yapı taşıdır. Glisin takviyesi, oksidatif stresin azalmasına yol açarak glutatyon üretimini artırabilir.

   ?

   L-PROLIN

   ?

   L-Prolin, genellikle “proteinin yapı taşları” olarak tanımlanan bir amino aside çok benzeyen bir amino asit türüdür. L-Prolinin işlevleri arasında kollajen oluşumuna yardımcı olmak, kıkırdağı yenilemek, bağ dokusu oluşturmak, cilt hasarını ve yaraları onarmak, bağırsak astarını iyileştirmek ve eklemleri onarmak yer alır. L-Prolinin yapısı benzersizdir çünkü ikincil bir amin içeren tek proteinojenik amino asittir (biyosentetik olarak protein oluşturan tipler).

    

   Sadece proteinlerin inşa edilmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda birçok organik reaksiyonda katalizör görevi görür. L-Prolinin bu kadar önemli olmasının nedenlerinden biri, amino asit glisin ile birlikte kollajen sentezinde yer alan birincil amino asit olmasıdır. L-Prolin, insan vücudunda en çok bulunan protein ve bağ dokusunu oluşturan ana bileşen olan kollajen oluşumuna yardımcı olmak için hidroksilizin ve hidroksiproline dönüştürülür.

    

   Kollajen daha küçük dallanmış amino asitlerden oluşur. Birlikte doku oluşturan daha uzun kollajen lifleri oluşturan amino asit dallarının (çoğunlukla glisin, prolin, hidroksiprolin ve arginin türleri) birbirine bağlanması ve sarılmasıyla oluşur. L-Prolin, amino asitleri kollajenin yaklaşık yüzde 1’;ini oluşturur ve L-Prolin,, glisin ve hidroksiprolin birlikte kollajenin toplam amino asit içeriğinin yüzde 50’sinden fazlasını temsil eder. L-Prolin, sayesinde vücudumuz genel sağlığımızı desteklemek için yeterli kolajen oluşturabilir, çünkü kolajen vücudun hemen hemen her yerinde bulunur - kaslar, dişler, cilt, kemikler, organlar, eklemler vb.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu1064
   MarkaTHE BASE
   Stok DurumuVar
   8683498844251

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.